Avtor: Miro Šlibar Objavljeno: 21. 06. 2018

50. slovensko narodno romanje bolnikov, invalidov in starejših na Brezje

V soboto, 16. junija 2018, je bilo »zlato«, vseslovensko romanje v narodno svetišče Marije Pomagaj na Brezje.

Letos, ob 160 - letnici lurških prikazovanj smo bili tudi prek brezjanske Marije povezani s slavji v Lurdu in v drugih Marijinih svetiščih. Mašo ob 10. uri je  ob somaševanju duhovnikov vodil ljubljanski nadškof metropolit msgr. Stanislav Zore OFM.

Avtobusni prevoz za romarje pa so organizirali župniki, voditelji župnijskih in dekanijskih Karitas.

V skupinah za pomoč bolnikom so bili mladi, skavti in prostovoljci.

Duhovniki so obhajali zakrament sprave, diakoni pa pomagali pri pripravi na zakramente, redovnice in redovniki pa so sočutno spremljali.

Miro Šlibar za MOPZ pri SŠK