Avtor: Miro Šlibar Objavljeno: 1. 08. 2020

70 let msgr. Mira Šlibarja

Dobrova, 11. julij

Msgr. Miro Šlibar, bolniški duhovnik, ki je vse prej kot v pokoju, zdaj že leta hišni duhovnik pri Marijinih sestrah na Dobrovi, je na predvečer svojega praznika obhajal zahvalno mašo pri Mariji v Leščevju. Farani smo ga vzljubili zaradi njegove pristnosti, izredne skromnosti, stalne vedrine, ki ima močan temelj v njegovi veri, in zaradi njegove naklonjenosti do nas, še posebno do bolnih in trpečih, kar občuti vsakdo, ki se z njim sreča. Čudimo se njegovi dejavnosti na mnogih področjih; duhovniška oskrba umirajočih in bolnih, pomoč v župnijah blizu in daleč, skrb za Marijo Snežno na Kredarici, skrb za oltarček na Vrheh, ki jih redno obiskuje in na različne načine z znamenji nagovarja pohodnike in jih spominja na Božjo ljubezen, ki se daruje za vse. Dobro se spozna tudi na novodobno tehniko; vsa slavja rad fotografira s svojim pametnim telefonom.

Zahvalno mašo ob svoji sedemdesetletnici življenja je v soboto zvečer obhajal skupaj z domačim župnikom g. Janezom Kvaternikom, pri pridigi pa skromno povzel svoje življenje, ki je ena sama zahvala Bogu za vse, kar mu je bilo dano. Božjemu klicu je sledil tudi s pomočjo domačega duhovnika, ki je pravil, da je vredno po kolenih obhoditi svet, če s tem rešiš eno samo dušo.

Pri slovesni sv. maši so sodelovali farani z zahvalami, prošnjami, pozdravi, s petjem in molitvijo. Mešani pevski zbor Dobrova ga je razveselil s priljubljeno Alelujo, Godba Dobrova Polhov Gradec z venčkom domačih po maši pred cerkvijo, člani župnijske Karitas s pogostitvijo, Jože Potrebuješ s hčerkama s pozdravom in nastopom v župnijski dvorani, fantje s harmoniko in petjem, otroci s svečkami pri torti, vsi pa s svojo dobrohotno prisotnostjo.

Spoštovani msgr. Miro Šlibar, hvaležni smo vam za vse spodbudne besede in vaš nasmeh, ki priča o večnem veselju!

Magdalena Tehovnik