Avtor: Miro Šlibar Objavljeno: 24. 08. 2020

KUREŠČEK, 13. AVGUST 2020

Dan nas loči od vigilije največjega slovesnega Marijinega praznika vnebovzetja, velikega šmarna. Lahko bi ga imenovali PRAZNIK PREHODA. Marijinega prehoda iz tukajšnjega življenja v življenje večne slave. Prehoda zemeljskega telesa, ki nosi sledove »porodnih bolečin«, stisk in bojev, v poveličano telo, ki zasije v vsej lepoti in zmagi večne slave.

Mnogih prehodov v tem življenju se bojimo. Bali smo se tudi kakšnega prehoda naših poteh življenja.  Pomislimo.

Marija je prehod, ki ga praznujemo na ta praznik, doživela  v vsej lepoti in slavi, ker je bila izpraznjena sebe, polna pa Boga. V svojem Magnificatu opeva vse, ki zmorejo postati lačni, da bi lahko bili napolnjeni z dobrotami, vse, ki premorejo ponižnost in dopustijo, da Bog stori svoje velike reči. Blagruje tiste, ki upajo skupaj z njo stopiti korak nazaj in pripraviti prostor Gospodu. To je resnična hvalnica Gospodu, resnični Magnificat.

Bog si te slave, ki jo praznujemo ob Vnebovzetju in občudujemo pri Mariji, želi od vsakogar izmed nas.

Želi si, da bi naš slovenski narod napredoval v luči vere in krščanskega izročila.

Želi si, da ne bi bilo brezposelnih, da bi se fantje in dekleta poročali, da bi starši skrbeli za svetost življenja in porajali potomstvo.

Želi si, da bi vsi v politiki skrbeli za sožitje med narodi in nami, da bi zdravstveni delavci zdržali v boju s pandemijo in bi v človeštvu zrasla medsebojna ljubezen.

Želi si, da bi imeli dobro vodstvo Cerkve, naših škofij in župnij ...

Kaj vse si Marija še želi od vsakega od nas?

Vse našteto in še več ne izhaja iz nas samih, ampak od Boga. Vse naj nas dela budne in žive, pristne in pripravljene na prehode vseh vrst. Z eno besedo, poslušne Božji besedi.

Danes Jezus pove Petru, da mora biti odpuščanje neomejeno. To razloži v priliki o kralju in služabniku, ki mu odpusti dolg, ta pa ne zna odpustiti podrejenemu, ki mu je dolžan nekaj malega. –

Ob BB se bom trudil odpuščati vsem, ki so mi storili hudo in se zavedal, kako meni Bog odpušča.

Nagovorjeni od BB, prihajajočega praznika, darujemo vsak trenutek Bogu in ne pozabimo, da so nebesa naš cilj. Zanje se trudimo in tudi za druge prosimo, posebne te, ki jim je svetost življenja premalo blizu in vse, ki morajo umirati nedolžni.

Marija, v nebesa vzeta, prosi za nas, naš slovenski narod ves svet! Amen.